Niedzielny festyn w Górze

Już jutro po prawie dwumiesięcznej przerwie rusza nowy sezon IV ligi z udziałem naszej drużyny. Każdy z nas zadaje sobie pytanie jaki on będzie?

Czy znów czeka nas walka do samego końca o utrzymanie? Czy też nasi zawodnicy prowadzeni drugi sezon przez trenera Szybieloka będą tworzyć zgrany kolektyw i zaskoczą nas kibiców dobrą postawą od samego początku? Na te pytania odpowiedź poznamy w najbliższych meczach ligowych. Jedno jest pewne , emocji nie zabraknie .

Kadra naszego zespołu została dosyć mocno przemeblowana. Z zespołu odeszli tacy zawodnicy jak Górnioczek Mariusz (rezerwy), Kuc Łukasz ( Rozwój Katowice), Rafał Krzyżowski (Polonia Łaziska II trener), Marcin Szczepanik (operacja kolana – najprawdopodobniej nie powróci już na boisko gdyż czeka go jeszcze jedna operacja), Adam Łach (nie wznowił treningów).

W miejsce tych zawodników klub sprowadził młodych i obiecujących piłkarzy. Największym wzmocnieniem tego lata w klubie z Mikołowa powinien być powracający po kilku latach gry w Rozwoju Katowice nasz wychowanek Robert Brysz.

Duże nadzieje wiązać można również z Marcinem Grzywą który to przywędrował do nas z Ruchu Chorzów-młodej ekstraklasy . Do składu dołączyli dwaj pomocnicy boczni Półka i Warzecha obaj z Rozwoju Katowice . Z UKS-u Chorzów powrócił Nawrot , który jak wiemy również jest wychowankiem naszego klubu. Z rezerw do pierwszego składu przebił się Grzegorz Kornacki.

W niedzielę pierwszy mecz mistrzowski. W sparingach AKS grał w kratkę. Mając momenty dobrej gry, pełnej zaangażowania walki, przeplatał je niestety brakiem koncentracji i głupich juniorskich błedów. Oby do niedzielnego spotkania wszystkie minusy zostały zmazane i nasi zawodnicy zagrają na inaugurację dobre zawody.

Pierwszy mecz nie będzie łatwy dla naszej ekipy. Wyjazd na gorący teren do Góry będzie walką o 3 punkty do ostatniego gwizdka sędziego. Nadwiślan jako beniaminek będzie chciał udowodnić, że należy mu sie gra w 4 lidze. Zawodnicy z Góry podbudowani awansem będą podwójnie zmobilizowani na inauguracyjny mecz. A jak ciężko się gra pierwszy mecz na stadionie beniaminka nie trzeba chyba nikomu mówić.

Jak wygląda sytuacja kadrowa AKS-u. Do dyspozycji  w meczu z Nadwiślanem trener Szybielok będzie miał wszystkich zawodników z wyjątkiem Grzegorza Witka. Okres przygotowawczy zawodnicy przepracowali ciężko i obyło się bez kontuzji.

Przypuszczalny skład:
AKS : Kowalczyk – Koćwin , Brysz , Wójcik , Wąchała –  Półka(Czarnecki) , Biliński , Prus , Kołodziej – Zgliński, Kropidło.

About OldShaterhan

Twórca portalu, rozkochany w Mikołowie. Interesuje się szeroko pojętą informatyką, z którą chce wiązać swą przyszłość. Obecnie student I roku informatyki na Politechnice Śląskiej, martwi się jednak o dojazd na zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *